Bílí a růžoví hroši

16. prosince 2010 v 15:38 | kveta

Problémy bílých a růžových hrochů

I když zde byl zmíněn albinismus a je teoreticky možné, že by se takový hroch mohl vyskytnout, jedná se zřejmě u všech pozorovaných růžových hrochů o leucismus. Žádný z nich totiž neměl růžové oči a u všech se na kůži vyskytovaly tmavé skvrny.
Pomineme-li tedy problémy se zrakem u případných albínů, je pravděpodobně největším problémem růžového hrocha spálení od slunce. Melanin totiž slouží jako ochrana proti slunečním paprskům a UV záření. Nicméně hroši jsou chráněni ještě svým speciálním potem a všichni, kteří byli pozorováni, byli dospělí a očividně zdraví.
Ostatní zvířata mají ale s albinismem nebo leucismem daleko více obtíží. Jako lovci jsou ihned zpozorováni kořistí a mají malou šanci něco ulovit; jako kořist jsou zase velice nápadní pro predátory. Nic z toho růžový hroch řešit nemusí. Sám neloví a pokud se dožije dospělosti, od šelem mu nic nehrozí. A obrázky jasně dokazují, že může žít mezi normálními hrochy a ti ho bez problémů akceptují. A kdyby mu snad jeho barva vadila, může se kdykoliv vyválet v bahně...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama