pinc

10. září 2010 v 20:02 | kvetka |  rasy psů
PŮVOD:
Trpasličí pinč (Zwergpinscher, Miniature Pinscher) byl během posledního století držený ve velkém počtu a plemenná kniha z roku 1925 zaznamenává nejméně 1300 záznamů. Stejně jako u Německého pinče, z četných barvených variací je čistokrevné pouze zbarvení černé se světlejšími značeními a sytě červené nebo červeno hnědé.
POPIS:
Trpasličí pinč (Zwergpinscher, Miniature Pinscher) je zmenšeným obrazem Německého pinče, bez stinných stránek vyplývajících ze zakrnělého vzhledu. Jeho elegantní čtvercová postava, je zřetelně viditelná díky jeho krátké a hladké srsti. Poměr jeho délky k výšce jeho postavy by měl činit jeho vzhled tak čtvercový, jak je to jen možné. Délka hlavy, měřená od špičky nosu k týlu, odpovídá polovině délky horní linie jeho těla, měřené od kohoutku až k základu ocasu. Lebku má silnou a podlouhlou, bez nadměrného týlového výčnělku. Přední část hlavy je plochá a bez vrásek. Stop je nepatrný, i když jasně ohraničený. Nos má dobře vyvinutý a černý. Čenich je zakončený ve tvaru tupého klínu, nosní most je rovný. Rty má černé, hladké a těsně přiléhající k čelisti, růžky rtů jsou uzavřeny. Horní i dolní čelist jsou silné. Žvýkací svaly má dobře vyvinuté. Oči má tmavé, oválně tvarované, s černě pigmentovanými a těsně přiléhajícími víčky. Špičaté uši má snížené a vysoko posazené, jsou tvarované do písmene "
pinc
V", jejich vnitřní okraje leží blízko u lící. Krk je ušlechtile zakřivený, ne příliš krátký, je suchý a bez laloku, jeho kůže je těsná a bez rýh. Horní linie těla je od kohoutku k zádi mírně skloněná. Kohoutek je v nejvyšším bodu linie zádi. Záda má silná, krátká a napnutá. Bedra jsou silná. Hruď má mírně širokou, v průměru oválnou, dosahuje až k loktům. Břicho a boky má ne příliš podkasané. Ocas je přirozený. Přední končetiny jsou při pohledu z předu silné, rovné a ne blízko u sebe, při pohledu ze strany jsou rovné. Okolí lopatek je dobře svalnaté, jsou tak svažující se, jak je to jen možné. Předloktí má silně vyvinuté a dobře svalnaté, při pohledu z předu a ze strany jsou zcela rovná. Přední tlapky má krátké a zakulacené, s dobře sestavenými a klenutými prsty, tzv. Kočičími, odolnými polštářky a krátkými, silnými a černými drápky. Zadeček při pohledu ze strany stojí šikmo. Hlezna jsou značně hranatá, silná a pevná, neotáčí se dovnitř, ani ven. Zadní končetiny jsou mírně dlouhé, široko posazené, svalnaté a šlachovité. Zadní tlapky jsou poněkud delší, než přední, opět s dobře sestavenými a klenutými prsty a krátkými a černými drápky. Kůže je po celém těle těsná a dobře přiléhající. Chůze je klusavá, při pohybu záda zůstávají pevná a trvalá. Pohyb je harmonický a jistý, s dobrou délkou kroku. Pro jeho klus je typický uvolněný a plynulý pohyb, se silným pohonem.
VÝŠKA:
Trpasličí pinč (Zwergpinscher, Miniature Pinscher) má v kohoutku 25 až 30 cm.
VÁHA:
Trpasličí pinč (Zwergpinscher, Miniature Pinscher) váží v rozmezí 4 až 6 kg.
SRST:
Trpasličí pinč (Zwergpinscher, Miniature Pinscher) má krátkou, hustou a hladkou srst, která je dobře přiléhající a lesklá, bez lysinatých míst.
Zbarvení je:
1.)"selfcoloured": - zbarvení je jelení červené, červeno hnědé, po tmavě červeno hnědou.
2.)"Black and tan": - zbarvení je lakovaně černé, s červeným nebo hnědým značením.
Značení by měla být tak tmavá, tak bohatá a tak jasně definovaná, jak je to jen možné. Značení jsou umístěná tímto způsobem: nad očima, na spodní straně hrdla, na spěnkách, na tlapkách, na vnitřní straně zadních končetin a pod kořenem ocasu. Na hrudi jsou 2 souměrné, čistě oddělené trojúhelníky.
CHARAKTER:
Trpasličí pinč (Zwergpinscher, Miniature Pinscher) je živý, čilý, veselý, energický a duchaplný sebejistý pes, vyvážené povahy. Jeho kvality z něho dělají příjemného a přátelského rodinného a společenského psa.
PÉČE:
Trpasličí pinč (Zwergpinscher, Miniature Pinscher) nepotřebuje žádnou zvláštní péči.
PRŮMĚRNÁ DÉLKA ŽIVOTA:
Trpasličí pinč (Zwergpinscher, Miniature Pinscher) se průměrně dožívá 12-14 let.
VYUŽITÍ PŮVODNÍ:
Společenský pes.
VYUŽITÍ DNES:
Společník.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Anna Anna | E-mail | Web | 8. listopadu 2010 v 14:05 | Reagovat

Ahojky,ja mam doma pince jmenuje se Ebby,ale to co ty mas tady za fotku tak to je nemeckej pinc!!!!!!!!!!Jinak udaje mas dobre.Ahojky :-D  ;-)  ;-)  :-(  :-)  8-)  :-?  :-x  8-O  :-P  :-|  :-!  ???  :D  [:tired:]  O_O

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama